Klub u poslijeratnom (II. sv.rat) razdoblju bilježi prve značajnije rezultate tek 1952.g., kada juniorski četverac s kormilarom na Prvenstvu NR Hrvatske u Zadru osvaja prvo mjesto. Godinu dana kasnije juniorski četverac s kormilarom u sastavu: TONELA, MILOKANOVIĆ, PERANIĆ, RITOŠA i kormilar MARCHI, u posuđenom čamcu, na Prvenstvu FNRJ u Šibeniku osvaja prvo mjesto. Dolaskom FRANJE RUSTIJE na mjesto predsjednika, Klub se znakovito veže uz Jugoslavensku ratnu mornaricu, čije postrojbe pružaju obilatu logističku podršku Klubu, ali za uzvrat koriste njegove resurse za uveslavanje svojih mornara-veslača. Ta simbioza vojnog i civilnog veslanja u Klubu trajala je sve do raspada Jugoslavije, pa je neke rezultate Klub postizao zahvaljujući i vojnicima na odsluženju vojnog roka u Puli. No, Klubu ni u jednom trenutku nije nedostajalo domicilne mladeži, spremne nastaviti tradiciju vrhunskog veslanja. Tako su već 1955.g., pod vodstvom trenera TOME GREGA, četverac s kormilarom za podmladak u sastavu: MILOTTI, FOŠKO, MECCONI, DONDA i MARCHI, te SAMARDŽIJA u juniorskom samcu osvojili prva mjesta na Prvenstvu FNRJ u Splitu. 1956.g. trenersko kormilo preuzima DARIO MARCHI i na republičkom prvenstvu osvaja pet, a na državnom prvenstvu četri prva mjesta. Posebno su se istakli četverac s kormilarom u sastavu: ANDRIĆ, GRABO, ŠESTAN, ŠURJAK i MARCHI, te seniorski osmerac u sastavu: ANDRIĆ, FOŠKO, GRABO, MILOTTI, DONDA, ŠESTAN, MECCONI, ŠURJAK i MARCHI. Te 1956. godine Klub je nabavio i prvi drveni četverac glatke građe, a iduće godine mjesto glavnog trenera preuzima legendarni VLADIMIR ŠESTAN, koji je na tom mjestu neprekidno radio 23 godine i s Klubom postizao sve najvažnije uspjehe i doživljavao znakovite padove do odlaska u VK „KRKU“ 1980.g. No, tamo se zadržao svega dvije godine. Po povratku, ponovno je primljen za trenera Škole veslanja u Klubu. Po otužnom odlasku iz voljenoga Kluba 1997.g., taj veslački zaljubljenik nastavio je svoju karijeru u Veslačkom klubu “Medulin”, kojemu je bio suutemeljitelj, a pod kraj karijere upirao se oživjeti veslački klub u Poreču. Zbog svoga ukupnog doprinosa razvoju veslanja u Istri, 2010. godine dobio je Nagradu Saveza sportova Istarske županije za životno djelo i spokojan otišao u mirovinu. Za tu legendu našega Kluba treba istaći da je već kao novopečeni trener, 1957.g. do prvog mjesta u državi doveo podmladak četverca s kormilarom u sastavu: SOKOLOVIĆ, MATOŠOVIĆ, GASPARINI, BOKANOVIĆ i TOMIČIĆ, a SAMARDŽIJA je nastavio osvajati prva mjesta u skifu te i naredne godine. 1960.g. Šestan promovira skifistu DAMIRA GRAŠU, koji je dvije godine za redom najbolji u državi, a treće godine u seniorskoj kategoriji najbolji u SRH. Slijede tri posnije godine, a zatim se 1968.g. ističu TURKOVIĆ, BLAŠKOVIĆ, ŠILJAN, PUHALJ i KRANJC, koji su u juniorskom četvercu „sa“ i „bez“ osvojili prvo mjesto u SRH i drugo mjesto u SFRJ. Poslije na scenu stupaju PETRONIĆ, SFICO, PLETIKOS, MARDEŠIĆ, BUKSA, KALOĐERA, ĐURIĆ, STRUNA, JELIČIĆ, STEPČIĆ, MARAS, ŽUFIĆ, KRAJCAR, BJELOGRLIĆ, ŠOSTAR, GIROTTO, POROPAT, RISTEVSKI, POPOVIĆ, ŽERO, ŽEPINA, PERIN, MANDIĆ, RAVNIĆ, SKIRA, JOKSIMOVIĆ, CEROVAC, JURKIĆ, KLIBA, BAJZEC, ZLATKOVIĆ, POLJAK, MILOTTI, CRESINA, STOJANOVIĆ, KOMPARIĆ, PRŠO, FAIN, GODINA, VOŠTEN, RADOLA, KLIBA, SELIMOVIĆ, BELCI, ZUPIČIĆ, FAKIN, JUKOPILA, braća MARKULINČIĆ, ROVIS, GRDIĆ, HINIĆ, DERMIT, ORLIĆ, VERMEZOVIĆ, CRESINA, LINIĆ, BRATIĆ, ORBANIĆ, TURKALJ, RAŽEM, VALE, UKOŠIĆ, CERIĆ, BAŠIĆ, BOŠKOVIĆ, NIKLES, JOSIPOVIĆ, BARAC, braća BANOVAC, BOGUNOVIĆ,GRABOVAC, BJELOGRLIĆ, ZENZEROVIĆ, ISKRA, MEJAK, KRANJC, PERVAN, ŠIMONOVIĆ, KALČIĆ, IPSA, NALIĆ, PAVLIČEVIĆ, JELENIĆ, i mnogi drugi.

Ipak, najuspješniji veslač Kluba bio je pok. VLADIMIR NEKORA, koji je nastupio na XVII. OI, u Rimu, 1960.g. u jugoslavenskom reprezentativnom četvercu s kormilarom (4+), ali se posada nije plasirala u finale. No, treba pošteno reći da je Nekora iz Pule otišao na Olimpijadu kao član tzv. Sportske čete Ratne mornarice.